Wewnętrzne dziecko i znak wagi

Gdy rozpoczyna się każda jesień, Słońce nagle wpada w znak Wagi, spada tam, jakby chodząc w ciemność do hibernacji, aż nadejdzie następna wiosna. Każdej jesieni przychodzi do głowy myśl depresyjna, gdy weźmiemy pod uwagę ten fakt, podobnie jak jej początek to początek samego końca, wyniesienie Saturna w całym jego zimnym porządku i chwale surowego króla, który „zjada własne dzieci” jako jego mitologiczny rola się pokaże. To jest niespokojny czas, aby się narodzić, ponieważ cała nadzieja i ogień lata minęły, a osobowość człowieka musi się dostosować do faktu, że to nie Słońce rządzi dniem od teraz, ale Pan Pierścieni zamiast planety nazwaliśmy Saturn.

Upadek Słońca

Aby w pełni zrozumieć upadek Słońca w znaku Wagi, musimy zobaczyć osobę urodzoną w tym kardynalnym czasie jesieni jako złożoną osobowość, tak jak każdą inną. Ich ego może być bardziej podatne na zranienie niż inne osoby, a ich opinie na temat środowiska są słabe i prowadzi do bezsensownych kompromisów. Mimo to, ich rdzeń pozostaje nienaruszony przez wszelkie zmiany zachodzące w ich życiu, jest tylko trochę trudniej zobaczyć to, skąd pochodzą. Ich ścieżka jest ścieżką samopoznania i oddzielenia od wszystkich innych, aby znaleźć prawdziwe centrum osobowości i Boską Myśl, do której dążą.

To właśnie Upadłe Słońce daje delikatność i takt, aby znaleźć równowagę z „drugą stroną” w ich związkach. Powoduje jednak wiele problemów, jeśli nie są zgodne z prawdą i dobrze wyważone stoją na własnej tożsamości. Kiedy znajdują się w wewnętrznym stanie chaosu, nie rozpoznają tego, czego naprawdę chcą od życia i są oddzieleni od dziecka, mają trudności z szacunkiem, szczególnie z osobami autorytatywnymi i dominującymi w swoim życiu.

Ojciec i władza

Kiedy mówimy o Słońcu, zwykle mówimy o wewnętrznym rdzeniu osobowości i ich radosnej, twórczej ekspresji. Jest to aktywne dziecko, które wszyscy musimy pielęgnować jako nasz ogień, aby poprowadzić nas drogą i przyciągnąć nas mocno swoją grawitacją. Pokusą, którą musi stawić czoła Słońce w Wadze, jest przekazanie zasady Jaźni innym ludziom, ich partnerowi lub temu, kto mógłby stanąć przed nimi, oddając ich władzę i tracąc kontrolę nad tym, kim są.

Zazwyczaj osoby te mają problem ze swoim ojcem i wszystkimi jego autorytetami, a ich siła woli w pewnym sensie została przerwana na wczesnym etapie. Niektóre ścisłe granice będą szanowane w ich życiu, często ucząc ich, że muszą przedstawiać obraz światu zewnętrznemu, porównując każde działanie, które podejmują z działaniami innych, aby być szanowanym i godnym miłości. Emocjonalna manipulacja jest tutaj typowa, ale nie jest manipulacją w typowym sensie Księżyca-Plutona, gdzie daje się wszystko, co trzeba, aby kupić miłość. To raczej manipulacja osobowością i zacienionym szacunkiem do samego siebie, zależnym od innych ludzi, odbierającym siłę życiową i wolność od jednostki.

Wreszcie za darmo

Jest to piąty znak od znaku Wagi, który określa ich kreatywne dziecko w środku i co chcieliby zrobić najbardziej. Ponieważ ta symbolika przechodzi przez znak Wodnika, staje się jasne, że każda Waga dąży do wolności, uwalniając się od łańcuchów „niepożądanych” osobistych wyrażeń.

Wyobraźmy sobie kogoś, kto nie został zaakceptowany, od samego początku, jest powolny w podejmowaniu decyzji, różni się od swojej rodziny i stoi jak kawałek gliny, który możesz kształtować w dowolny sposób. Ich obraz Jaźni jest poddawany próbie, kwestionowany, naciskany i zmieniany, a cały ich zestaw autorytetów i wzorców do naśladowania może być w pewnym sensie „zły”, jakkolwiek wspierający może się wydawać poprzez status, wykształcenie, wychowanie i rolę, jaką odgrywają w społeczeństwie.

Ich celem jest upaść jeszcze dalej od drzewa, z którego pochodzą, i dotknąć światła, które noszą w sobie, uwalniając się od opinii innych i zmieniając ich grawitację w kierunku własnej istoty. Ponieważ akceptują swoją prawdziwą rolę jako partnerów, małżonków, właściwych ludzi do rozmowy, mediatorów i prawników, muszą pamiętać, że to ich fundament musi pozostać niezłomny, aby ich wewnętrzna prawda rozwijała się i wzrastała. Kiedy zaczynają zadawać sobie pytanie, czego naprawdę chcą, zanim zaczną myśleć o kimkolwiek innym, uczą się, jak być najlepszym z wielkich i prowadzić do prawdziwej równowagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.