Planowanie lunacji – narzędzie do zarządzania czasem w naturze

Zarządzanie czasem jest kluczem do sukcesu i osiągnięcia, a plan określający serię możliwych do osiągnięcia kroków ma kluczowe znaczenie dla ukończenia każdego przedsięwzięcia. Natura dostarcza nam najbardziej widocznego i użytecznego systemu zarządzania czasem w comiesięcznym rytmie cyklu lunacji (miesięczny cykl relacji między Słońcem a Księżycem, jakiego doświadczamy na Ziemi). Jeśli zwrócisz uwagę na ten naturalny cykl i zaplanujesz i wykonasz swoje ważne czynności zgodnie z jego rytmem, wkrótce osiągniesz większy sukces, satysfakcję i spełnienie.

Takie stwierdzenie mogło wydawać się oczywiste dla kogoś żyjącego w czasach przedindustrialnych, dla kogoś, kto codziennie doświadczał głębokiego związku z naturą i jej cyklami. Ale dziś jesteśmy kulturą mieszkańców miast i pracowników biurowych. Większość z nas straciła kontakt z najbardziej podstawowymi cyklami natury. Niewielu z nas zna fazę księżyca z dnia na dzień – nawet jeśli nawykujemy, że zawsze znamy „znak księżyca”. Cieszymy się ze sztucznego oświetlenia i centralnego ogrzewania, a my możemy mieszkać i pracować w obszarze miejskim, gdzie niebo jest zasłonięte sztuczną, architektoniczną panoramą. W rezultacie nasze życie, działania i relacje stają się coraz bardziej niezgodne i niesynchronizowane z naturalnymi cyklami.

Powrót do naturalnych cykli jest coraz ważniejszy, ponieważ nowoczesne życie staje się coraz bardziej stresujące i chaotyczne. To jeden z powodów, dla których codzienne fazy księżyca są wyraźnie widoczne w kalendarzu Khaldea, aby pomóc nam dostroić się do naturalnego rytmu cyklu lunacji, aby pomóc nam wrócić do kontaktu z „w czasie rzeczywistym” i żyć bardziej owocnie, pomyślnie i znaczące życie.
Planowanie lunacji jest dla każdego!

Ten artykuł pochodzi z książki Michaela R. Meyera „Lunation Planning”, którą można zamówić na amazon.com
Każdy miał trudności z ukończeniem projektu, ponieważ po prostu nie mógł dojść do końca. Niektóre projekty podnoszenia i upuszczania, ponieważ mają problemy ze skupieniem się na jednej linii działania i rozwijaniem jej w sposób trwały, spójny. Inni mogą być pełni pomysłów, ale jakoś nigdy nic nie zrobią. Konstruktywni i zaradni ludzie wiedzą, jak ważne jest zarządzanie czasem dla sukcesu.

Niezależnie od tego, jakim jesteś typem, Planowanie Lunacji może pomóc ci w znalezieniu właściwej drogi! Jeśli po prostu nie możesz dokończyć rzeczy, z pewnością poprawisz swoją produktywność, starając się dostroić do naturalnych cykli i wzorując swoje działania zgodnie z Planowaniem lunacji. Jeśli już dobrze zarządzasz swoim czasem, dzięki Lunation Planning dowiesz się, jak lepiej zorganizować swoje projekty i przedsięwzięcia, a znajdziesz się w bardziej zrelaksowany i naturalny sposób.

Planowanie lunacji jest naturalnym, organicznym systemem zarządzania czasem opartym na 29,5-dniowym cyklu lunacji i jego 8 fazach. Każdy na swój sposób naturalnie czuje się i gra lepiej, gdy dostroi się do swojego rytmu. Kierując się tym naturalnym cyklem, nasze projekty i przedsięwzięcia – czy to długoterminowe, czy krótkoterminowe, podejmowane przez jednostkę lub grupę – są bardziej skuteczne i satysfakcjonujące. Planowanie lunacji to najstarsze narzędzie do zarządzania czasem. Planowanie lunacji jest uniwersalne, głęboko zakorzenione we wszystkich kulturach i religiach. Jest podstawą praktycznie wszystkich starożytnych kalendarzy, w tym kalendarzy hebrajskich i chińskich.

Planowanie lunacji nie uratuje świata, ale Planowanie lunacji może pomóc nam dostroić się do bardziej zrelaksowanego, naturalnego i harmonijnego pulsu życia, co z kolei może prowadzić do stopniowej zmiany podejścia do siebie i do świata.
Nie musisz znać astrologii, aby korzystać z planowania lunacji

Gdybym mógł udzielić entuzjastom astrologii tylko jednej rady, byłoby to: „Nie kieruj swoim życiem astrologicznie za pomocą mikro-zarządzania”.

To może wydawać się ironicznym stwierdzeniem, pochodzącym od producenta efemeryd astrologicznych, aspektariuszy i kalendarzy. Ale w ciągu ostatnich czterdziestu pięciu lat widziałem astrologię i dane astrologiczne, nadużywane i niewłaściwie wykorzystywane znacznie częściej niż w zdrowy i konstruktywny sposób. W moich książkach i artykułach oraz na mojej stronie internetowej CyberWorld Khaldea próbowałem wypromować to, co najlepsze w astrologii. Teraz, dzięki Planowaniu Lunacji i Kalendarzowi Khaldea, mam nadzieję pokazać, jak łatwe i satysfakcjonujące może być wykorzystanie astrologii do konstruktywnego zarządzania naszymi działaniami i przedsiębiorstwami.

Lunacja Pierwszym krokiem w kierunku bardziej zdrowego i konstruktywnego wykorzystania astrologii jest „oduczenie się” niezdrowych postaw, reakcji i uprzedzeń wynikających z popularnej astrologii. Oznacza to zerwanie z nawykiem ciągłego szukania, czy Księżyc jest „pusty” lub czy Merkury jest wsteczny i zwrócenie uwagi tylko na te dwa czynniki, przed podjęciem decyzji lub podjęciem działania. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci astrologom udało się przestraszyć prawie wszystkich, w tym samych siebie, o „pustkę kursu” i retrogradację Merkurego. Astrologia powinna być użyta, aby pomóc nadać sens i ciągłość naszym rozwijającym się doświadczeniom życiowym. Astrologia nie powinna być używana do sztucznego dzielenia czasu na niezliczone niezwiązane fragmenty, dobre chwile i złe chwile. Ale fragmentacja czasu i doświadczenia jest dokładnie tym, co dzieje się, gdy ktoś nieustannie spogląda na kalendarz astrologiczny, aby zobaczyć, czy Księżyc jest „pusty” bez uwzględnienia całego obrazu.

Możesz użyć Lunation Planning bez znajomości astrologii, ponieważ opiera się na fazach księżycowych. Nie musisz nawet znać Księżycowego Znaku, aby korzystać z Planowania Lunacji, ale jeśli chcesz zintegrować astrologię z Planowaniem Lunacji, Kalendarz Khaldea zawiera dane, a Dodatki do tej książki zapewniają dostęp do podstawowej wiedzy. Dokładny czas GMT i położenie zodiaku każdej lunacji znajdziesz również w Centrum Kalendarza khaldea.com na kolejne lata.
Wzór cyklu lunacji

Cykliczna zależność między Słońcem a Księżycem – i między dwoma dowolnymi planetami astrologicznymi – stale się zmienia, nigdy nie jest statyczna. Wszystkie cykle relacji planetarnej zaczynają się i kończą aspektem koniunkcji, relacją kątową wynoszącą zero stopni. Cykl nie jest obwodem pustego i bezsensownego „wiecznego powrotu”, ale spiralnym procesem ewolucyjnego wzrostu, więc dwa kolejne połączenia nigdy nie występują w tym samym miejscu na niebie.

Cykl lunacji ma dwa podstawowe cykle lub cykle. Charakter pierwszego lub wosku, od nowiu (koniunkcja) do pełni księżyca (opozycja), ma zdecydowanie inny charakter niż zanikający hemicycle rozciągający się od pełni księżyca do następnego nowiu.

W skrócie, woskowanie fazy hemicycle i woskowanie są związane z inwolucyjnymi, subiektywnymi i organicznymi działaniami budującymi formy, których celem jest osiągnięcie pewnego zestawu potencjałów uwolnionych podczas nowiu. Tutaj plany są najlepiej sformułowane. Materiały powinny być gromadzone, a organizacja rozwijana. Prezentowane są subiektywne, instynktowne i twórcze działania. Upadające fazy hemicycle i gasnące oznaczają procesy życiowe ukierunkowane na jakąś obiektywną realizację i cel. Czynniki zewnętrzne wchodzą w grę, a znaczenie i ostateczna wartość społeczna ich działalności jest przedmiotem uwagi. Głównymi tematami są integracja społeczna, integracja społeczna oraz zwiększenie zrozumienia i uczestnictwa.

Cykl Każda sala posiedzeń jest dalej podzielona na dwie połowy, tworząc cztery ćwiartki (patrz załączona ilustracja). Punkt zwrotny woskującego cyklu występuje w Pierwszym Kwartalnym Księżycu, kiedy Księżyc jest w połowie oświetlony i w połowie ciemny. Symbolizuje kryzys w działaniu, który ma miejsce na tle walki między bezwładnym pociągnięciem przeszłości a przyszłą, twórczą dyrektywą, aby urzeczywistnić potencjał obecnego cyklu. Jeśli chodzi o planowanie lunacji, to, co dzieje się między Księżycem w nowiu a pierwszym kwartałem księżyca, ma ogromne znaczenie, a niepowodzenie w poruszaniu się w pierwszym kwartale znacznie ogranicza zakres sukcesu w danym cyklu.

Księżyc w pełni pokazuje zarówno spełnienie potencjału cyklu na poziomie organicznym, jak i praktycznym oraz dowody na niepowodzenie w urzeczywistnieniu potencjału uwolnionego podczas nowiu. Ponieważ zarówno sukces, jak i porażka są nieuniknione w każdym cyklu aktywności, zawsze jest to kwestia bardziej lub mniej niż absolutna / lub. W miarę jak cykl rozwija się poza Pełnia Księżyca, sukces i porażka stają się coraz bardziej widoczne.

Księżyc w trzeciej ćwiartce wyznacza środek zanikającego koła i podobnie jak pierwszy kwartał księżyca ma na wpół podświetloną, półmroczną twarz księżycową, z wyjątkiem przypadku, gdy przeciwległe boki są oświetlone i ciemne. Podczas gdy Pierwszy Kwartał Księżyca charakteryzował się kryzysem akcji, Trzecia Kwartalna Księżyc symbolizuje kryzys. Coraz ważniejsza staje się integracja różnorodnych doświadczeń napotkanych w trakcie cyklu w znaczący i znaczący sposób oraz wyobrażenie sobie nowego cyklu, który nadchodzi.

http://poteganatury.pl/
http://terazwsieci.pl/
http://www.3pionki.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.