Lilith – ciemny księżyc

Na początku była Wielka Bogini, a Bogini była Ziemią, a Ziemia była Boginią. Lilith – Sumeryjska ulga Początki kultu Wielkiej Bogini kryją się w mrocznym zmierzchu prehistorycznego czasu. Bogini rządziła przez setki tysięcy lat. Z biegiem czasu Bogini-Matka została obalona i poddana, a triumf najbardziej patriarchalnego archetypu – Jahwe, Boga Ojca, Allaha – był kompletny w świecie judaistycznym, chrześcijańskim i muzułmańskim. Dopiero w oswojonej formie Maryi, Matki Bożej, niektóre aspekty Bogini Matki mogły przetrwać. Różne Czarne Madonny w starożytnych sanktuariach wciąż świadczą o niej.

Postać Lilith reprezentuje jeden aspekt Wielkiej Bogini. W starożytnym Babilonie była czczona jako Lilitu, Ischtar lub Lamaschtu. Żydowska mitologia już stawia ją w ciemniejszych światach – złego demona nocy, odpowiedniego partnera dla szatana, czekającego na mężczyzn i zabijającego dzieci.

Astronomiczna Lilith

Księżyc podróżuje po eliptycznej ścieżce wokół Ziemi. Elipsa ma dwa punkty ogniskowe, a drugi punkt ogniskowy, nie zajmowany przez Ziemię, został nazwany Ciemnym Księżycem, Czarnym Księżycem lub Lilith. Jest to nieco uproszczona definicja, ponieważ w rzeczywistości Księżyc i Ziemia poruszają się wokół wspólnego środka ciężkości, a ścieżka Księżyca nie jest prostą elipsą, ale raczej chwiejną sprawą. Należy rozróżnić średnią orbitę Księżyca, która jest powoli wydłużającą się elipsą, i rzeczywistą orbitę, która osiada wokół średniej ścieżki, z powodu różnego rodzaju zakłóceń. Tak jak istnieje „średni” i „prawdziwy” Węzeł Księżycowy, więc istnieje „średnia” i „prawdziwa” elipsa oraz „średnia” i „prawdziwa” Lilith. Piszę „prawda” w cudzysłowie, ponieważ Węzeł Księżyca jest „prawdziwy” tylko dwa razy w miesiącu, gdy Księżyc jest na nim, przez resztę czasu, jest tak „nieprawdziwy” jak średni węzeł. W rzeczywistości, pracując z punktem tak blisko Ziemi, należy również wziąć pod uwagę wielką paralaksę, tj. Wziąć pod uwagę, z którego punktu na Ziemi faktycznie patrzymy na punkt na niebie. Astrologia obserwuje geocentrycznie planety, jakby z centrum Ziemi, a nie topocentrycznie, z faktycznego miejsca obserwatora.

Czarny księżyc

Mroczny Księżyc został również zdefiniowany jako apogeum orbity Księżyca lub ten punkt na orbicie najdalej od Ziemi. Oba te punkty, apogeum i drugi punkt ogniskowania, leżą na długiej osi elipsy orbitalnej, linii wierzchołków. Widziane z Ziemi leżą w tym samym kierunku i dlatego zajmują to samo miejsce w zodiaku. Drugi punkt skupienia leży w odległości około 36 000 km od Ziemi, apogeum około 400 000 km. Poza tym obie definicje można uznać za równoważne. Ponieważ orbita Księżyca nieustannie przesuwa się do przodu w przestrzeni, Ciemny Księżyc porusza się wzdłuż zodiaku z prędkością około 40 ° rocznie. Całkowita rewolucja trwa 8 lat i 10 miesięcy.

Lilith na wykresie
Glif użyty w Lilith to czarny Księżyc, w przeciwieństwie do Księżyca. Lilith jest uwzględniona w rysunku wykresu typu 2.AC , niektóre inne typy rysunków, takie jak 2.AT, pokazują Lilith w tabeli pozycji planet.

Interpretacja Lilith
„Podczas mojej wieloletniej praktyki astrologicznej, zacząłem używać Mrocznego Księżyca we wszystkich moich analizach wykresów, jako uzupełnienie interpretacji Księżyca. Nigdy nie przyszło by mi do głowy, aby pominąć ten wpływ. Ciemny Księżyc opisuje nasz związek z absolutem , aby poświęcić się jako taki, i pokazuje, jak odpuszczamy. W tranzycie, Ciemny Księżyc wskazuje na jakąś formę kastracji lub frustracji, często w obszarach pożądania, bezsilności psychiki lub ogólnego zahamowania. pokazuje, gdzie kwestionujemy samych siebie, nasze życie, naszą pracę i nasze przekonania. Czuję, że jest to ważne, ponieważ daje nam to możliwość „odpuszczenia” czegoś. ja, nie stawiając na drodze „ja”, bez wznoszenia muru w formie ego. Jednocześnie nie wskazuje to na bierność – przeciwnie – symbolizuje stanowczą wolę bycia otwartym i ufnym, pozwolić, by Wielki Świat przepłynął przez jeden, opierając się całkowicie na wielkim prawie s wszechświata, na którym nazywamy Boga. Aby przygotować nas do tego otwarcia, Ciemny Księżyc tworzy konieczną pustkę.

http://www.angelofdeath.pl/
http://www.grykubusia.pl/
http://www.faberfaber.pl/
http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.