W rodzinie planet Księżyc to dwie rzeczy: matka i dziecko. Jest potrzebującym i troskliwym. Księżyc to „planeta”, która przyciąga uwagę naprzemiennie marudząc, manipulując, insynuując, będąc nastrojową, bezradną, infantylną, subtelną – lub wpływa na inne planety na wykresie poprzez silną ciszę i sugestywność, pomoc, ostrożność, troskę, opiekę i opiekuńczość . Jego naturą jest narzucanie się na inne bardziej liniowe planety w sposób emocjonalny – uczucia, irracjonalne zachowanie i implikacje mogą nawet odstraszyć starego Saturna! Chociaż Księżyc jest odblaskowy i pośrednio związany ze Słońcem (całe jego światło jest odbiciem słonecznym lub ziemskim blaskiem), jest najbardziej holistycznie wpływowym ciałem w rodzinie planet – i w horoskopie, gdy patrzy się na sprawy rodzinne.

Księżyc jest obrazem matki, adaptacyjną zasadą i zwykle, choć nie zawsze, kojarzy się z kobietami w rodzinie – matką, ciotkami, siostrami i matczyną linią. Księżyc jest pojemnikiem niemowlęcia, jego domem podczas formowania się jego ciała i głębokiej instynktownej natury. Lunarne reakcje na życie poza macicą można prześledzić do krótkiego doświadczenia wewnątrzmacicznego. W łonie jesteśmy naszymi matkami, nie jesteśmy oddzielni, ale jedno. Jej pokarm jest nasz, jej bicie serca jest dostrojone, nasze emocje wpływają na nas, jej ciało zatrzymuje nasze ciało. Jest to najbardziej znaczące ciało w horoskopie w odniesieniu do dynamiki rodziny, ponieważ to linia macierzyńska działa jako kanał przejścia pokoleniowego. Księżyc powinien być postrzegany jako pierwotna, instynktowna reakcja na czyjąś siłę życiową. Księżyc może być najsłabszym ogniwem na wykresie – można być silnym, bohaterskim, kreatywnym, zabawnym, innowacyjnym, błyskotliwym i zdrowym, ale może być emocjonalnie niepłodny, wrogi, torturowany i zubożały.

Księżyc w horoskopie pokazuje, jak oddziałuje na nas środowisko od momentu narodzin – i od tego założenia, jak postrzegamy nasze środowisko i ludzi w nim przebywających. Pierwszy kontakt ze światem zewnętrznym ma być ramieniem przyjmującym naszej matki. Niemowlę, pragnąc ponownego połączenia ze źródłem życia, jest nasycone tym pierwotnym śladem przez resztę życia. Nastrój chwili w astrologii to Księżyc – Księżyc w porodzie to dla nas nastrój życia!

Księżyc zawiera obrazy czwartego domu, aw czwartym domu znajduje się pula rodowa – nie tylko matka, ale mieszanie linii matczynej i ojcowskiej. Ta mieszanka odbywa się w alembiku czwartego domu, czyli łono horoskopu, a jeśli Księżyc jest bardzo silną planetą, to istnieją osobiste problemy przodków, do których można zagłębić się. Tylko w rozmowie z samym sobą (lub z klientem o silnym powiązaniu z Księżycem) możemy określić, do jakiego stopnia jest to wyłącznie kwestia macierzyńska.

Jeden bardzo znaczący wzorzec, w którym Księżyc może być problematyczny, a właściwie mówi o obojgu rodzicach, jednym przez nieobecność, a drugim przez nadmierne wyeksponowanie, jest „amputowany Księżyc”. Kiedy Księżyc jest oddzielony od reszty Gestaltu horoskopu – rękojeści formacji kubełkowej, bardzo trudno jest człowiekowi połączyć swoje uczucia z zachowaniem, własnym lub innym . Ta księżycowa osobliwość zwykle wskazuje na poważny problem z kobiecością w rodzinie. Może wskazywać na jedynego mężczyznę w rodzinie kobiet lub rodzinę, w której ojciec był szczególnie słaby i nieskuteczny. Mężczyźni z tym amputowanym Księżycem ułatwiają kobietom przenoszenie swoich uczuć, niż bycie odpowiedzialnym za własne. Jest absolutnie konieczne, aby rozszczepiona osoba Księżyca podejmowała każdy świadomy wysiłek, aby praktykować odkrywanie uczuć. Typowy scenariusz mógłby przebiegać w ten sposób: mężczyzna nie ma pojęcia, co czuje kobieta, i wyprzedza pomysły, plany, oczekiwania i założenia, jest zszokowany, przerażony i przerażony, aby odkryć, że nie ma pojęcia, czego chce lub myśli. Kolejna kwestia może pojawić się, gdy mężczyzna jest tak odłączony od własnych uczuć, że niszczy kobiety wokół siebie, nieświadomie „wykorzystując” je lub swoje uczucia do własnego końca.

Kobiety, które mają tę konfigurację, odkrywają, że są dziwnie nie zsynchronizowane z własnymi uczuciami, mają ogromną intuicję co do innych ludzi, ponieważ prawdopodobnie dorastali w środowisku, w którym musieli rozwiewać własne uczucia w imieniu opieki nad matką. lub uczucia ich rodzeństwa. Odkrywają, że mają opóźnioną reakcję na sytuacje emocjonalne i są dysonansami wewnętrznymi. Te kobiety są niewiarygodnie zdolne, niezawodne i mają potencjał do podjęcia bardzo słonecznej pracy, ale cierpią cicho, zastanawiając się, dlaczego żaden mężczyzna ani kobieta nie przyjdzie po nich.

Odseparowany Księżyc jest jak hak, inni ludzie mogą zawiesić na nim swoje uczucia, ważąc je, nie pozostawiając miejsca właścicielowi, by mógł odebrać swoje uczucia. To może być smutne lub może być tak nieprzytomne, że tylko ich najbardziej intymni przyjaciele, a zwłaszcza kochankowie, będą tego świadomi.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.