Historie zapisane w gwiazdach

Było to przedmiotem wielu rozmów i publicznych oświadczeń przeciwko Astrologii, że znaki w kręgu zodiakalnym nie „pasują” do gwiazdozbiorów na niebie, które noszą to samo imię. Aby zrozumieć słowo samych gwiazd, musimy zdać sobie sprawę, że nasze koło wykresu jest niczym innym, jak matematyczną prezentacją, zdefiniowaną tu przez sezony, na planecie Ziemia, a nie przez konstelacje, które tysiące lat temu dały pierwotny ślad światu Astrologii. Wpływ konstelacji jest nieco inny niż znaki zodiaku widziane w kole wykresu, a my jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić różnicę.

Znaki w astrologii

Każdy znak reprezentuje równą część koła zodiakalnego, z których każda składa się z 30 stopni i stoi jako jedna z dwunastu skał, które budują nasze koło mapy. Pokazują przepływ przez jakość i element, synchroniczność i organizację Wszechświata w ich otoczeniu. Każdy znak kardynalny (Baran, Rak, Waga i Koziorożec) rozpoczyna się od początku jednego z czterech sezonów, które można zobaczyć tutaj, na Ziemi. Baran zaczyna się od pierwszej chwili wiosny i jest definiowany przez moment, w którym Słońce przecina rzutowany punkt na pierścieniu, który obejmuje Ziemię, gdzie jest „cięty” przez ekliptykę.

Oznacza to, że istnieją trzy znaki określające każdy sezon, a cztery kwadranty koła zodiaku opisują naszą wiosnę, lato, zimę i jesień. To dlatego każdy znak kardynalny przenosi tak silną energię zmiany, szybkości i nowych początków, i dlaczego każdy zmienny znak jest zmienny, niestabilny, podobnie jak osłabienie sezonu tuż przed rozpoczęciem następnego. Możemy powiedzieć, że ustalone znaki stoją jako filary manifestacji, z których każda przedstawia pory w pełnym rozkwicie, niezmienne, silne i naprawdę potężne, z ich elementami związanymi z ogólnym odczuwaniem. Źródło będzie wtedy mówić o pierwiastku Ziemi, lato będzie oznaczało wodę, jesień – ogień, a zimę – chłodny powiew powietrza w Wodniku.

Konstelacje nazwane tym samym

Ważne jest, aby zrozumieć, że gwiazdy i konstelacje stały się podstawą wielu opowieści przez lata ognia i lata temu, i prawdopodobnie dostały swoje imiona zanim powstała astrologia. Podczas gdy pierwsze próby przewidywania losów świata mogą polegać na pierwszym przebłysku świadomości, narzędzia widziane w Astrologii, którą znamy dzisiaj, ożyły dopiero po tym, jak struktura została już ustawiona. Pierwsi astrologowie wykorzystali tylko Słońce i Księżyc, nie mając matematycznego i naukowego fundamentu, aby pójść dalej.

W pewnym momencie w naszej znanej historii precesja równonocy ustaliła Ziemię w takiej pozycji w stosunku do środka Drogi Mlecznej, że ludzka rasa widziała obecne konstelacje w różnych miejscach, niż tam, gdzie są dzisiaj widziane. Oznacza to, że kilka tysięcy lat temu, konstelacje o nazwie „The Ram”, „The Bull”, „The Twins” i podobne do innych członków koła zodiaku, projektowane gdzieś w pobliżu tej samej pozycji, gdzie pasujące znaki w naszym koło są teraz widoczne. Chociaż wymiary ich projekcji nigdy nie były równe trzydziestu stopniom, to w jakiś sposób ważne postacie w nauce uważały wówczas, że nie ma to znaczenia dla celów ich nazwania lub przyszłych badań astronomicznych lub astrologicznych.

Konstelacje w naszym życiu

Wszystkie konstelacje mają historyczne znaczenie jako światło prowadzące do inspiracji. Mity, o których wiemy, i te, których nigdy nie słyszeliśmy, znajdują swoją podstawę w gwiazdach i służą jako historie, do których wszyscy odnosimy się, gdy dorastamy. Są bajki, które dotykają nas bardziej niż innych, i chociaż możemy dyskutować o wpływie Małej Syrenki na cały nasz cykl życia, ich wpływ jest ogromny i znacznie większy, niż jesteśmy tego świadomi. Cała ludzka natura jest opowiedziana, przepowiedziana i gdzieś napisana, a wszystkie opowieści, które kiedykolwiek zostały wypowiedziane lub usłyszane, są fragmentami królestwa Neptuna. Tak jak wiele tajemnic oceanu jeszcze nie zostało odsłoniętych, wpływ tych opowieści jest czymś, co możemy dotknąć tylko naszą świadomością, a czas jest jeszcze powiedzieć, czy wszyscy jesteśmy marionetkami w pokazie Neptuna czy prawdziwymi twórcami naszego własny los.

Obserwując konstelację Byka, Ramaza, Bliźnięta, Ophiuchusa lub Skorpiona, nie możemy nie zauważyć znaczenia Kasjopei, Andromedy, Herkulesa, wielkiego, strasznego Wieloryba ani faktu, że Wagra wcale nie jest konstelacją. . Każda ze znanych konstelacji zawiera jedną, dwie lub więcej historii, które pozostawiły swój ślad w historii, i choć możemy być poprowadzeni przez mitologię grecką lub rzymską, aby lepiej je zrozumieć, możemy również zauważyć, że Pinokio i Piotr Pan również mają coś do powiedzenia . W pewnym sensie stworzyliśmy nowe sposoby, w jakie wpływ stałych gwiazd może kształtować nasze życie w każdej dekadzie naszej ludzkiej świadomości, ale największy wpływ zawsze jest rozpoznawany w opowieściach, które przetrwały wieki, przechodząc z jednego pokolenia na drugie, jako stały podstawą dla świata, który rozpoznajemy dzisiaj.

Jak połączyć?

Każda osoba na naszej planecie jest już połączona z siecią wszystkich historii, które kiedykolwiek były, jakie są i wszystkie te historie, które będą. Nie powinniśmy kwestionować naszego związku, gdyż byłoby to jak kwestionowanie Neptun i naszej wiary w całości, ale poznanie, gdzie jesteśmy w tym systemie i co możemy zrobić, aby uczcić naszą prawdziwą naturę. Łatwość pojawia się, gdy jesteśmy rozpoznawani za to, kim jesteśmy, ze wszystkimi naszymi słabościami i mocnymi stronami, ponieważ jest to moment, w którym otrzymujemy najwyższą moc, by być i tworzyć, przeżywając to, z czego się urodziliśmy w tym życiu.

Jeśli twój wznoszący się, jego władca, Księżyc lub jakikolwiek osobisty i znaczący punkt twojej mapy dotyka gwiazdy z jakiejś odległej konstelacji, powinieneś poznać jej historie i zobaczyć, czy się z nimi zgadzasz. Niektórzy z nas dotkną pasa Oriona i osiągną siedem stóp wzrostu. Inni dotkną włosów Andromedy i będą piękni, ale ograniczeni do życia w trudnych związkach. To między tymi opowieściami, które dotknęły gwiazdy, znajdziesz historię, która naprawdę cię dotknęła, a to otworzy drzwi do wiedzy i pozwoli ci wybrać najlepszą wersję twojego własnego mitu, lub przynajmniej pobłogosławić cię z podniecenia, gdy myślisz o rzeczy, których nie możesz zmienić.

W końcu wszyscy szukamy spokoju i miejsca odpoczynku, które leczy nasze serca. Czy istnieje lepszy sposób na uzdrowienie, niż zrozumienie i zobaczenie siebie jako części całości, w której Boska Miłość już nigdy nie pozwoli nam poczuć się samotna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.