Cztery elementy

Istnieją cztery elementy natury istotne dla naszego głębszego zrozumienia astrologii i wielu innych rzeczy w życiu: Ziemi, Wody, Ognia i Powietrza. Wszystkie mają długą historię, rozpoznaną przed naszym czasem. Wykorzystywane przez alchemika do znajdowania odpowiedzi, lub przez zwykłych ludzi próbujących zrozumieć Matkę Naturę, te cztery są filarem wszystkiego, co nas otacza i wszystkiego, co wnosimy.
Zodiak i żywioły

Wszystkie cztery elementy mówią o pewnych tendencjach, które każdy znak zodiaku ma po prostu dlatego, że należy do jednego z nich. Pomagają nam zrozumieć, że istnieją inne sposoby patrzenia na każdą osobę, dają nam cierpliwość do tych, którzy różnią się od nas i czynią ją bardziej zrozumiałą, dlaczego niektóre śpiewy są bardziej zgodne niż inne.

Z grubsza zinterpretowana, Ziemia będzie dobrze pasować do Wody, a Ogień pójdzie dobrze z Powietrzem. Jest to całkiem logiczne, jeśli się nad tym zastanowisz, ponieważ woda daje Ziemi płodność i przywraca nam życie, podczas gdy Powietrze utrzymuje ogień w płomieniach i iskrzy światło i naszą moc tworzenia.
Naturalny porządek rzeczy

Jeśli zaobserwujemy ten podział na większą skalę, zauważymy, że samo życie nie byłoby możliwe bez żadnego z tych elementów. W naturze są w doskonałej harmonii, pracując ze sobą każdego dnia. Podział na ich wyższe i niższe energie odzwierciedla tylko potrzebę ludzkiej rasy, aby podzielić rzeczy na dwie – dobrą i złą, emocję i rozum, męską i żeńską, plus i minus.

Cokolwiek robisz z tym, co tu czytasz, pamiętaj, że nikt nie jest wart wiele bez drugiego, a wszystkie elementy mają jedną wspólną cechę w świecie, jaki znamy – materię. Jest to połączenie, które łączy je wszystkie w obraz naszego ciała i jest gęsto przedstawione przez element Ziemi. Bez tego życie w tej formie nie byłoby możliwe, a ty nie byłbyś w stanie smakować, dotykać, wąchać, a nawet słuchać. Oznacza to, że manifestacja wszystkich rzeczy zależy od żywiołu Ziemi i jest to najtrudniejszy element do znalezienia substytutu w swoim porodzie, gdy nie jest silnie umiejscowiony.
Interpretacja elementów

Jak tylko zobaczysz czyjś wykres, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie, czy jest on zajęty przez każdy element. Jeśli widzisz, że dana osoba nie ma planet w jednym z nich, jest to bardzo szeroki, ale wciąż specyficzny problem, z którym muszą sobie poradzić w tym życiu.

Brak planet w jednym z elementów mówi o niezdolności osoby do połączenia się z nią, a to stwarza problemy na wszystkich innych płaszczyznach istnienia, ponieważ wszystkie cztery elementy muszą współpracować, aby stworzyć coś prawdziwego i znaczącego w nasze życia. Ten brak często jest przezwyciężany przez użycie domów w związku z danym elementem, ale nigdy nie będzie łatwe dla kogoś z tą sytuacją na wykresie, aby znaleźć równowagę między poziomami istnienia elementów, o których mowa.

Gdy sytuacja jest zupełnie inna, a twój klient ma wiele planet tylko w jednym elemencie, trudno będzie wybrać połączenie, zrównoważyć ten samolot ze wszystkimi pozostałymi i pozostać w spokojnym stanie.
Specjalne planety

Bardzo szczególna sytuacja pojawia się, gdy dana osoba ma tylko jedną planetę w jednym z żywiołów, szczególnie jeśli jest to jedno ze świateł lub widocznych planet. To będzie trochę jak tonący w posiadaniu tylko jednej słomy, trzymającej się go, jakby to było jego jedyne wyjście. Jeśli istnieje taka planeta na wykresie, prawdopodobnie uświadomisz sobie, że dałeś dużo swojej energii, aby skupić się na niej, abyś mógł mieć trochę spokoju w poszukiwaniu ogólnego balansu.

 

Polecamy:

http://www.gajg.pl/

http://www.angelofdeath.pl/

http://www.ajkshop.pl/

http://www.3pionki.pl/

http://www.gryfbet-gielda.pl/

http://poteganatury.pl/

http://www.bud-len.pl/

https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.