Ciemna strona Wenus

Kiedy myślimy o Wenus, natychmiast myślimy o miłości i zadowoleniu, jakie przynosi nam ona. Mimo to, z Wenus, która jest obecnie w znaku Barana, musimy też zobaczyć jej negatywne strony, bo inaczej nie będziemy w stanie naprawić tego, co łamie się w jego wewnętrznym świecie i naszym świecie partnerstwa i miłości. Chociaż jest to planeta wszystkich zmysłów, wspólnoty, hedonizmu i emocji ukazanych w świecie fizycznym, jest także boginią prostytucji, zdrady, perwersji i obżarstwa. Aby zrozumieć jego świat, najlepiej zacząć od obserwacji samej planety.

Wenus, planeta

Wenus jest najcieplejszą planetą w Układzie Słonecznym. Jego atmosfera jest trochę piekielna, ponieważ pokryta jest chmurami kwasu siarkowego, które nigdy nie pozwalają, by światło Słońca dotknęło jego powierzchni. Te chmury nie pozwalają nam zobaczyć, co on ukrywa. Nacisk, jaki można odczuć, gdyby zdecydował się na wizytę, byłby zbliżony do tego, który miałby około 900 metrów do oceanu. Jego temperatura utrzymuje się blisko 460 stopni Celsjusza, a jego powierzchnia jest suchą pustynią o najsilniejszej aktywności wulkanicznej wszystkich planet okrążających Słońce. Co ciekawe, z naszej perspektywy jest to najjaśniejszy przebłysk światła na niebie (oprócz Słońca i Księżyca), nasze światło przewodnie i nasza główna inspiracja dla pisarzy i poetów jako gwiazda poranna i wieczorna.

Reguła Wenus

W astrologii Wenus rządzi znakiem Byka i znakiem Wagi, zarówno dla piękna dotyku, zmysłów, emocji, związków i sztuki.

Przekonamy się, że najgroźniejsza gwiazda ze wszystkich – Algol, wciąż stoi w znaku Byka, i jest tam już od około dwóch tysięcy lat. Jest to przypomnienie oderwanej głowy Meduzy w mitologicznym tle znaku. Nie tylko wygląd Meduzy zamienił innych w kamień, ale nadal to robił, nawet po jej śmierci, kiedy jej głowa była używana jako broń. Inną rzeczą, o której warto pamiętać, jest fakt, że historia Meduzy mówi o normalnej dziewczynie, która (zależnie od wersji mitu) została zgwałcona lub oszukana, w ciąży i porzucona, i zmieniła się w „potwora” poprzez swoją wściekłość i ból emocjonalny.

Można to zaobserwować jako historię miłosną, która doprowadziła do ostatecznego zniszczenia, i przypomina nam, że jedyną rzeczą, którą możemy zrobić, aby być bohaterem, jest odciąć od siebie naszą zazdrosną, zranioną, mściwą kobiecą naturę. Jest to miejsce największej kobiecej zranienia w fizycznym świecie patriarchalnej dominacji i instynktownego pożądania seksualnego. Aby dodać do tego, mit o Byk mówi o zdradzie wśród kobiet i zazdrości, która sprawia, że ​​ranią się nawzajem, nawet jeśli trwa pościg do końca świata.

Z drugiej strony, Wenus rządzi znakiem Wagi – znakiem, który wznosi się od upadku Wenus w Pannie, tylko po to, by doprowadzić go do szkody w Skorpionie. Jest jasnym punktem między dwoma skrajnościami jego zwolnienia i zawiera w sobie mit Astraea, który rozczarował całą ludzkość i mierzy dusze, aby zdecydować, kto ma … cóż możemy uprościć – pójść do piekła. Cała połowa Wagi nosi nazwę Via Combusta lub „The Burnt Trail” i aż do 15 stopnia Scorpio, obserwowane są skutki tej drogi zniszczenia.

The Balance and The Beauty

Aby być prawdziwym na temat jego roli w naszym wykresie, musimy zobaczyć zarówno pozytywne, jak i negatywne strony Wenus i uświadomić sobie, że jest to po prostu planeta. Jej mitologiczna rola polega przede wszystkim na miłości, emocjach, seksualności, płodności, urodzie i urodzie, ale inspirację, jaką daje, można znaleźć w samym piekle, tak jak można je znaleźć w błyskotliwych emocjach przywiązania, miłości i namiętności. To siła, która dzieli nas i sprawia, że ​​czujemy się w pełni, władca dotyku narodzin na Taurusie III stopnia, a także ten, który przedstawia zazdrosną, rozgniewaną, porzuconą, zgwałconą kobietę i samą utratę ciąży. Jest to punkt idealnej równowagi w Wadze, tak samo jak zasady perfekcjonizmu i zwalniania, które odbierają kolory od życia i stawiają czoła wszystkim naszym lękom.

Głównym zadaniem naszej Wenus jest uczenie się manifestowania przez naszą codzienną rutynę z pewną łatwością, elastycznością i żyzną, czarującą i kochającą ekspresją, w przepływie wiary, prawdy i oddania dla Ryb, znaku, który ją wywyższa. Będzie wyrażana poprzez nasze talenty i naszą misję, i musi nosić tajemnicę, by być usatysfakcjonowanym, ukrytą pod chmurami, aby nas intrygować i inspirować. Nasze realistyczne widoki mogą zabić część jego magii.

Mimo to, kiedy zostaniemy uśpieni przez jego tajemnice, możemy nie dostrzec naszej osobistej domeny zadowolenia i całego piękna, które możemy osiągnąć w tym życiu, jeśli staniemy twarzą w twarz z tym, co złe. Jego celem jest łatwość i puszczenie, ale często jest posiniaczona i uszkodzona, aby przypomnieć nam o naprawieniu tego, co jest zepsute i zmienić perspektywę, dopóki nie zobaczymy rzeczy pięknych tak jak są. Naszym głównym celem powinna być zrównoważona perspektywa, która pozwala nam wierzyć w piękno i widzieć je w całej jego barwnej, kwaśnej, wrzącej, wywierającej nacisk chwale, będąc cudem takim, jaki jest – idealnym dla Słońca, które trzyma je blisko siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.